Czym jest coaching

Coaching jest doskonałym narzędziem wspierającym osoby, które są niezadowolone z jakiegoś aspektu w swoim życiu i są gotowe, aby popracować nad tym żeby to zmienić. Bez względu na wiek, płeć czy status zawodowy.

Coaching to sztuka zadawania trafnych pytań, które potrafią odkryć w drugim człowieku potencjał. Skuteczny coaching jest narzędziem, które potrafi zmotywować do działania. Polega na rozwijaniu silnych stron klienta, pomagając w pokonywaniu wewnętrznego oporu i przekroczeniu ograniczeń. W końcu musimy wziąć życie w swoje ręce jeśli chcemy aby wyglądało tak jak sobie to wyobrażamy.

Największą zaletą coachingu jest skupienie się na rozwiązaniu, zamiast na problemie, co zmienia zupełnie perspektywę w patrzeniu na nasze życie i otwiera przed nami zupełnie nowe możliwości.

Coaching to nie spotkanie „przy kawie” ze znajomym, podczas którego mamy szansę wygadać się lub wysłuchać drugą osobę. A po spotkaniu zostajemy dalej w tym samym miejscu, sami ze swoim planem i wątpliwościami. Efektywny coaching ma pobudzać do działania i podtrzymywać Cię w dążeniu do realizacji planów.

Napisz do mnie!